inne

KONKURS Majesty – Skis Re//Defined

13 maja 2022

Firma Majesty ogłasza konkurs na projekt użytkowy, z wykorzystaniem zużytych nart marki. Konkurs ma zwrócić uwagę na ideę upcyclingu, pokazać, że warto podejmować różne działania by zmniejszać wpływ produktu na środowisko. Majesty chce zachęcić swoich Klientów, aby nart, które nie nadają się już do jazdy nie wyrzucać, ale za pośrednictwem firmy przekazywać artystom do powtórnego wykorzystania.

Dla najlepszych projektów przewidziane są nagrody pieniężne – 3.000 zł za zwycięski projekt oraz 1.000 zł dla każdego z wyróżnionych projektów. Nagrodzone prace będą prezentowane, podczas trwania Gdynia  Design Days 2022. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja, realizacja projektów potrwa do 24 czerwca. 1 lipca Organizator ogłosi zwycięzców.  Organizator na swój koszt dostarcza surowiec i odbiera zrealizowane projekty.


Informacje o nowych artykułach, promocjach, wypadkach lawinowych (zdjęcia, filmy), nowościach sprzętowych prosto na Twój e-mail:
Po zapisaniu się na newsletter, otrzymacie kod rabatowy na 15% w sklepie Mammut mmtsklep.pl 🙂


Wyciąg z Regulaminu Konkursu Skis Re//Defined

Zadanie konkursowe
Zadanie polega na opracowaniu projektu przedmiotu użytkowego skonstruowanego z naszych zużytych nart. Projekt powinien charakteryzować się wysokimi walorami estetycznymi i użytkowymi, ciekawą i funkcjonalną formą oraz wysoką wartością użytkową. W projekcie należy wykorzystać w jak największym stopniu zużytą nartę/narty, przy jak najmniejszym użyciu innych materiałów.

Odbiorcy konkursu
Konkurs kierowany jest do wszystkich osób kreatywnych, zafascynowanych sztuką użytkową, którym bliska jest idea up-cyklingu. Konkurs prowadzony jest w języku polskim, na terenie Polski. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Nagrody
Zwycięski projekt – 3.000,00 zł.
I wyróżniony projekt – 1.000,00 zł.
II wyróżniony projekt – 1.000,00 zł.
Nagrodzone prace planujemy zaprezentować jako instalację w przestrzeni publicznej miasta Gdynia podczas trwania Gdynia Design Days, lub/i ekspozycję czasową w sklepie Dasea w Gdyni przy ul. Abrahama.

Przebieg konkursu
I Etap
Uczestnik konkursu przesyła: opis projektu, rysunki, szacowaną ilość nart potrzebnych do realizacji projektu, wraz z kartą uczestnika w terminie do 31 maja 2022 roku, na adres email: [email protected] lub pocztą na adres Organizatora. Komisja Konkursowa w terminie do 3 dni od zakończenia przyjmowania zgłoszeń wybiera min. 3 projekty wytypowane do realizacji.
II Etap
Organizator przesyła wyróżnionym osobom narty, w ilości potrzebnej do realizacji projektu w terminie 3 dni od ogłoszenia wyników I etapu Konkursu.
Każdy laureat w terminie do 24 czerwca 2022 roku jest zobowiązany zrealizować projekt i przekazać go Organizatorowi. Organizator, nieodpłatnie odbierze od nagrodzonych uczestników zrealizowane projekty.
III Etap
Dnia 1 lipca Organizator ogłosi trzech zwycięzców, którzy spełnili wymagania konkursowe.
Organizator może również przyznać więcej niż trzy nagrody, klasyfikując wybrane prace na tym samym miejscu.
Organizator konkursu zakłada możliwość podjęcia stałej współpracy z autorami zwycięskich projektów na zasadach komercyjnych.

Harmonogram przebiegu Konkursu
2 maja – ogłoszenie Konkursu
31 maja – zakończenie przyjmowania zgłoszeń
3 czerwca – ogłoszenie wyróżnionych do realizacji projektów
do 6 czerwca
do 24 czerwca
1 lipca
– Organizator dostarcza zużyte narty wyróżnionym
– realizacja i odbiór projektów
– ogłoszenie nagrodzonych projektów

Więcej informacji znajduje się pod adresem – www.konkurs.majestyskis.com

Informacja Prasowa.