Detektory Sondy Lopaty

Aktualizacje oprogramowania w detektorach oraz plecakach lawinowych. Wpis zbiorczy.

6 grudnia 2020

Żeby tego nie rozbijać na osobne modele, wrzucam wszystko jako jeden wpis. Po prostu chce wam przypomnieć, że warto to sprawdzić przed sezonem ;).

Posiadacze BCA Tracker 3 niech zjadą na dół strony, bardzo ważne informacje wymagające przeczytania :).

Jeżeli planujecie kupić nowy detektor to zapraszam do tego tekstu: Jaki detektor lawinowy kupić? Dlaczego nie 1 czy 2 antenowy – opinia Naczelnika TOPR

Jeżeli sondę lawinową to tutaj: Zestawienie Sond Lawinowych (41 modeli) – waga, średnica, długość po złożeniu.

Jeżeli łopatę lawinową to tuta (W skrócie – łopata ma być aluminiowa i rozkładana): Zestawienie 47 modeli Łopat Lawinowych – waga, rozkładany trzonek.


Informacje o nowych artykułach, promocjach, wypadkach lawinowych (zdjęcia, filmy), nowościach sprzętowych prosto na Twój e-mail:
Po zapisaniu się na newsletter, otrzymacie kod rabatowy na 15% w sklepie Mammut mmtsklep.pl 🙂


Detektory Pieps oraz Black Diamond (to samo, inne są tylko obudowy).

Aktualizacja oprogramowania (wersja 2.0) w detektorach lawinowych Pieps Powder BT/Black Diamond Recon BT oraz Pieps Pro BT/Black Diamond Guide BT. Aktualizację należy zrobić samemu przy użyciu telefonu i aplikacji PIEPSa :).

 

Plecaki lawinowe Pieps oraz Black Diamond Jetforce BT

Aktualizacja oprogramowania (wersja 1.7) w plecakach lawinowych Pieps oraz Black diamond z systemem Jetforce BT. Aktualizację również robimy przez aplikację PIEPSa.

Jetforce BT firmware upgrade.


Barryvox oraz Barryvox S
Aktualizacja oprogramowania BarryHeart 3.4 dla detektorów lawinowych Barryvox S oraz Barryvox.
Gdzie i jak oddać detektor do aktualizacji oprogramowania:  https://plecakilawinowe.pl/gdzie-oddac-detektor-lawinowy-do-przegladu-aktualizacji-oprogramowania/

Mammut Barryox S

Mammut Barryvox


Ortovox

Aktualizacja oprogramowania (wersja 2.3) dla detektora lawinowego Ortovox 3+.
Gdzie i jak możecie zrobić aktualizację dla Ortovox 3+: https://plecakilawinowe.pl/gdzie-oddac-detektor-lawinowy-do-przegladu-aktualizacji-oprogramowania/

Ortovox 3+


Arva – Napisałem do dystrybutora ARVA, jak tylko dostanę odpowiedź to wrzucę aktualizację.


BCA Tracker 2, Tracker 3 oraz Tracker 3+* (gwiazdka)

BCA Tracker 2

Po odkryciu przez nas (dziękuję Siwemu i Natce), błędu w oprogramowaniu BCA Tracker 2, BCA wprowadziło poprawkę do Tracker 2. Cała procedura aktualizacji jest tutaj: https://plecakilawinowe.pl/bca-tracker-2-wyczekiwana-aktualizacja-oprogramowania/

BCA Tracker 3 oraz Tracker 3+* (gwiazdka)

Tutaj należy się trochę skupić :).

  • Detektory wyprodukowane do roku 2014r z oprogramowaniem 2.3 NIE posiadają aktualizacji oprogramowania. Jeżeli używasz detektora który ma więcej niż 5lat i nie posiada już gwarancji, skontaktuj się z BCA https://backcountryaccess.com/support/warranty w celu ustalenia opcji na wymianę detektora. (W US/Canada dają 30% zniżki na nowy detektor, prawdopodobnie w Europie podobnie. Podoba mi się to podejście do klienta i tematu detektora starszego niż 5 lat. Tak, detektory trzeba wymieniać na nowe co jakiś czas – Jaki detektor lawinowy kupić? Dlaczego nie 1 czy 2 antenowy – opinia Naczelnika TOPR).
  • Detektory wyprodukowane w 2015-2018r z oprogramowaniem 3.0 – 3.2 mogą zostać zaktualizowane do oprogramowania 3.3 (to jest „najwyższe” możliwe do zainstalowania, elektronika w modelach 2015-2018 jest inna niż w modelach 2019r, przez co, nie ma możliwości zainstalowania wersji 3.6)
  • Detektory wyprodukowane w 2019r z oprogramowaniem 3.3-3.6, nie będą miały kolejnej aktualizacji oprogramowania (z tekstu na stronie BCA wnioskuję, że można zrobić aktualizację z 3.3 do 3.6 i to jest najnowsze).
  • Detektory BCA Tracker 3+* oraz Tracker 4 będą sprzedawane z oprogramowaniem w wersji 6.4 i na chwilę obecną nie mają aktualizacji oprogramowania.

* – Tracker 3+ to nadal Tracker 3 (bez plus) ale z innymi elementami elektroniki. Przez zmianę układu na płytce PCB wymagane jest inne oprogramowanie (dlatego ta różnica w numeracji).Nie ma między nimi różnicy w wydajności (lepszy/gorszy).

Proces aktualizacji BCA Tracker 3.
Należy pobrać na PC/laptopa (nie ma wsparcia na MACa) aplikacje od BCA która znajduje się tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1zMRa3yvrwoJ53Q2R0KitCR24ZGMeKgB4 (tak, to jest oficjalny link do google drive), podpiąć Tracker 3 kablem miniUSB do komputera i przeprowadzić proces aktualizacji zgodnie z informacjami pojawiającymi się na ekranie.

Tutaj jest oryginalny wpis na stronie BCA: https://backcountryaccess.com/en-pl/blog/p/bca-tracker-software-updater